Strona główa > Aktualności > Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – dziękujemy

„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.”

Obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto wszystkich szlachetnych ludzi o wielkich sercach, którzy bezinteresownie pomagają innym. Wśród wielu różnych form aktywności to właśnie wolontariat jest tak szczególnie cenny. To najpiękniejszy przejaw szacunku dla drugiego, będącego w potrzebie człowieka.

Drodzy Wolontariusze ,
Pomimo różnych przeszkód i trudności poświęcacie swój czas, aby angażować się w pomoc osobom niepełnosprawnym. Dajecie innym wspaniałą lekcję wrażliwości społecznej. Wasze działania przywracają wielu osobom wiarę w drugiego człowieka i poczucie własnej wartości. Mamy nadzieję, że z każdym rokiem krąg naszych wolontariuszy będzie coraz większy, a idea bezinteresownej pomocy będzie propagowana wśród innych ludzi.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza składamy najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania wszystkim, którzy poświęcają swój czas, by angażować się w bezinteresowną pomoc potrzebującym.