Strona główa > Informator > Obiekty > Geopark Glinka

Geo-Park Glinka w Ujsołach to kompleks sportowo – rekreacyjny oferujący różne formy aktywnego spędzania wolnego czasu: parki linowe, basen letni, ścieżki spacerowe, plac  zabaw , boisko do siatkówki plażowej, zjazd na linie , naturalne i sztuczne ścianki wspinaczkowe. Niektóre z  atrakcji z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez osoby z niepełnosprawnościami. W skorzystaniu z nich pomogą przeszkoleni instruktorzy, a w razie potrzeby wolontariusze naszej Fundacji.

Lokalizacja: Glinka 4 , 34-371 Ujsoły , adres strony: www.geopark.com.pl

Lina zjazdowa  typu „Tyrol”

13410905_1343256282357623_385346568_oZjazd na linie nad przepaścią na wysokości 30 metrów! Jedni podczas zjazdu zachwycają się widokiem kamieniołomu „z lotu ptaka” a inni skupiają się na poczuciu prędkości, jakie towarzyszy tej atrakcji. Jest to najdłuższa tyrolka w regionie – długość 220 metrów – gwarantująca niezapomniane wrażenia i wzrost adrenaliny! Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać ze zjazdu samodzielnie lub z asekuracją.

Ścianki wspinaczkowe

113Dwie sztuczne ściany (17 m i 12 m), stojące na wolnym powietrzu, o różnych stopniu trudności, pięknie położone, sprawiające wrażenie naturalnych ścian wspinaczkowych.  A może by tak spróbować wspinaczki? Doskonała możliwość by sprawdzić swoją kondycję ale także szansa na pokonanie swoich słabości takich jak lęk wysokości czy przestrzeni. Doświadczeni instruktorzy przeszkolą, udostępnią profesjonalny sprzęt i z pewnością będą zachęcać do pokonywania trudniejszych tras. Na ścianie można wspinać się z dolną oraz górną asekuracją. Stopnie trudności przystosowane są zarówno dla amatorów jak i profesjonalnych wspinaczy.

Parki linowe

park_linowy Park linowy dla dorosłych posiada trzy poziomy trudności i w trakcie pokonywania tras należy zmierzyć się z 37 przeszkodami, co nierzadko okazuje się nie lada wyzwaniem. Park linowy dla dzieci mieści dwa poziomy trudności z 12 przeszkodami, których pokonanie z pewnością ucieszy najmłodszych.  Z  parków  linowych mogą korzystać osoby z niepełnosprawnością z asystą instruktora.