W dniach od 8 do 15 czerwca nasza Fundacja gościła w Bielsku-Białej młodzież z Włoch i Gruzji, która wspólnie z naszymi podopiecznymi uczestniczyła w warsztatach teatralnych. Zwieńczeniem projektu było przedstawienie z udziałem młodych aktorów w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, który bardzo aktywnie włączył się w tą akcję! Dzięki jego uprzejmości młodzież biorąca udział w projekcie i warsztatach teatralnych mogła zaprezentować zdobyte umiejętności na dużej scenie Teatru. Sztukę DAYBREAK czyli „Diversely Able Youth BREAKing barriers” czyli „Różnorodnie Zdolni Młodzi Przełamujący Bariery” można było zobaczyć 13 czerwca 2019 roku o godzinie 11.00 na deskach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Całe przedsięwzięcie jest związane z projektem Erasmus+, w którym młodzież i organizacje z Włoch i Gruzji były partnerami naszej Fundacji. W ramach projektu zorganizowano polski wieczór czyli trudne polskie słowa, trochę faktów o Polsce i oczywiście polskie potrawy! Następne spotkanie to poznawanie kultury Gruzji czyli wszystko co o Gruzji każdy z nas powinien wiedzieć, a kolejnym wydarzeniem był zorganizowany przez Włochów ich wieczór z przygotowanymi przez nich potrawami i jak w poprzednich przypadkach, z włoskim językiem i kulturą.
Zwieńczeniem i zarazem podsumowaniem całego projektu był występ naszych młodych aktorów w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. To były niesamowite wrażenia i wspaniały spektakl łączący ruch i muzykę! Tytuł „The touch of naked souls” to był pomysł młodych aktorów i zainspirowany ich przeżyciami. Spektakl spotkał się z ciepłym przyjęciem młodzieży z bielskich szkół, która miała mnóstwo pytań do aktorów i twórców spektaklu. Po przedstawieniu zostaliśmy zaproszeni
Natomiast dzięki uprzejmości Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego „Teatr Grodzki” młodzież miała przyjemność uczestniczyć we wspaniałych warsztatach „Create your puppet-create yourself”. Tym razem aktorami były stworzone przez nich kukiełki.
Cały projekt to wspaniałe przeżycia dla młodych ludzi, którzy nauczyli się pracy w grupie, otworzyli się na innych ludzi i ich kulturę.